1883
powrót do forum 1 sezonu

Nie jest to arcydzieło, nie jest to też gniot. Można mu wiele zarzucić, ale w ostatecznym rozrachunku wypada przyzwoicie. Pierwsze i ostatnie odcinki na plus, natomiast gdzieś tak między 5 a 8 odcinkiem są to przegadane, nijakie, niekiedy irytujące fragmenty. Postać Elsy staje się zbyt przesiąknięta współczesnym spojrzeniem na dolę kobiet. Natomiast bardzo dobrze ujęto to, że jako nastoletni człowiek wkracza w nieznane z nadzieją i marzeniami, które konfrontują się z brutalnością tamtych czasów. Nie tyczyło to oczywiście tylko młodych ludzi, ale wszystkich osadników mających nadzieję na nowy start.
Szkoda tylko, że z imigrantów zrobiono bałwanów, którzy nie potrafią nawet ugotować wody, co w tamtych czasach było podstawą. W ogóle większość jest tylko tłem a można byłoby ich wątki bardziej rozbudować. Zamiast przegadanego wątku Elsy wolałbym poświęcenia więcej uwagi imigrantom.
Na minus też niektóre ujęcia strzelanin, gdzie przeważająca liczba wrogów nie potrafi zastrzelić któregoś z bohaterów.
Gra aktorska bardzo dobra, scenariusz nierówny, zdjęcia raczej OK. O dziwo 1923 bardziej mi podszedł, choć na papierze 1883 powinien mieć wszystko, to co mi się podoba, ale niestety "nie pykło".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones