PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88303}

Lalkarka

The Dollmaker
7,8 68
ocen
7,8 10 1 68
Lalkarka
powrót do forum filmu Lalkarka

Jestem w 100% pewny, że widziałem ten film w Telewizji Polskiej między listopadem 1984 a marcem 1985. Ale czy to możliwe, żeby w tamtych czasach nasza TV tak błyskawicznie zakupiła amerykańską produkcję? Aż wierzyć się nie chce. Pamiętam, że mieli wtedy - na Dwójce - cykl z filmami z J. Fondą. Może miało to coś wspólnego z kontrowersyjną działalnością Fondy - przez co była "w łasce" naszych decydentów?

Gabbriel

Też widziałam ten film dawno temu w TVP. I odszukałam w starych zapiskach - film był wyświetlany w programie 2 w dwóch częściach - w piątek 1.02.1985 o 22.05 i w piątek 8.02.1985 r. o tej samej porze.

martha65

i był wyświetlany pod tytułem "Lalczarka"

ocenił(a) film na 7
martha65

Zgadza się! Już nawet o tym nie napomknąłem, ale w rzeczy samej byłem pewien jak 2 i 2 to 4, że tam było "cz" a nie "k". Natomiast nie pamiętam jakiego tytułu użyli, gdy ten film znów leciał w TV późnym latem '99. W każdym razie - dzięki za komentarz i potwierdzenie faktów! Swoją drogą - robiłaś takie zapiski? Niesamowite, choć z drugiej strony skoro ja z kolei trzymam takie rzeczy w swojej głowie... :-)

Gabbriel

Szybka premiera u nas mogła mieć związek z tym, że jest to produkcja telewizyjna, a nie kinowa.

ocenił(a) film na 8
Gabbriel

prawdopodobnie widziałam tylko drugą część, zapamiętałam, że kobieta była sama z dziećmi,
do dziś pamiętam scenę gdy rąbie dużą figurę, no i wypadek córeczki :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones