PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870243}

Pinokio

Pinocchio
5,0 4 202
oceny
5,0 10 1 4202
1,8 4
oceny krytyków
Pinokio
powrót do forum filmu Pinokio

Disney XD

ocenił(a) film na 3

Oczywiście że Błękitna Wróżka w nowej Disneyowskiej wersji klasycznej włoskiej bajki jest murzynką xD nie wiem czego się spodziewałem w sumie.

Leonard_Shelby

Nie wiem właśnie skad to się wzięło? OD lat 70-tych Murzyni dostawali główne role i są mega gwiazdami jak Murphy, Washington, Freeman, Jackson , cały amerykański rap to głównie czarnoskórzy, wręcz zaczynający Eminem w 90-tych był postrzegany jako pierwszy rapujący biały i tutaj można mówić o rasizmie w drugą stronę, i wszysto było ok, a teraz nagle rasizm. Nawet Don Wasyl po tym jak mu odmówiono występu na koncercie z okazjio otwarcia pzrekopu powiedział, że to rasizm :) no jaja jak berety.

dave_21

Byc moze wciskanie innych ras czy niepelnosprawnosci na sile jest spowodowane nowymi oscarami. Chyba nie musze komentować idei zmuszania do czegos w zamian za mozliwosc uczestwictwa.

ocenił(a) film na 1
Leonard_Shelby

Myślę, że to raczej nie kwestia czarnych tylko białych, którzy liczą na większe zarobki i ew. kontrowersję.
Bo wrzucasz do filmu kogoś czarnego zamiast białego, potem ktoś się oburza i jest wojenka w internetach, która przyciąga coraz więcej ludzi i mediów, dodatkowo zarabiają na tym media, fb itp. i w taki sposób wszyscy szczęśliwi:
1. Producent filmu
2. Media, internet, blogi, TV, gazety
3. Social media, fb, insta, twitter itd.
4. Zwykli ludzie tylko krótkofalowo.
Bo nawet jak mają frajdę z kłócenia się z innymi ludźmi, to i tak w większości pewnie po jakimś czasie żałują straconego czasu i nerwów.
I albo się z tym godzą, że to ich wina, bo się dali wplątać w kłótnię albo obwiniają innych i ostatecznie kopią jeszcze głębszy dół.

ocenił(a) film na 7
EvilMaster11

kolejny rasista wśród Polaków czego można było się innego spodziewać

ocenił(a) film na 3
ColeTurner_2

Bazowane społeczeństwo polskie

ColeTurner_2

W zdjęciu w tle masz trzech głupich białasów okrutny rasisto

ocenił(a) film na 1
ColeTurner_2

Zmień zdjęcie w tle i awatar bo śmierdzi rasizmem.

ColeTurner_2

W tym małym, nic nieznaczącym kraiku jest to normalne. Prymitywne wschodnie społeczeństwo, które zawsze potrzebowało stu lat by dotrzeć do poziom państw zachodnich. Nadzieja jest tylko, że Unia się zjednoczy i przestanie być tolerowanie faszystów i rasistów, którzy trafią do obozów reedukacyjnych, gdzie ich dobrze nauczą błędów ich rozumowania.

Bomberpilot1940

"nic nieznaczącym kraiku",
"Prymitywne wschodnie społeczeństwo",
" dotrzeć do poziom państw zachodnich",
"przestanie być tolerowanie faszystów i rasistów",

Widzę że jakiś tiktokowy "patriota" nam sie trafił. Żal mi Ciebie. Możesz spokojnie przeprowadzić się do wielkich, postępowych Niemiec. Idealnie byś się tam wkomponował. Oni tam potrzebują takich jak ty.

ocenił(a) film na 7
Buker7

A co ma do tego tiktok? Żal to takich osób jak tych zacofanych by nie powiedzieć gorzej

ColeTurner_2

Uwielbiam być zacofany

Buker7

@Buker7 ale ha mieszkam w Niemczech i takich wariatów nie spotykam. Chyba wszyscy mieszkają w Berlinie. Reszta kraju jest jak najbardziej normalna.

EvilMaster11

Nauczycielki zajmujące się dziećmi też są czarne. To realia początku 20 wieku, a wtedy takie osoby prócz tego, że nie uczyły, to jeszcze same miały problemy z edukacją w szkole.

ocenił(a) film na 3
EvilMaster11

Jak to gdzies przeczytalem to nowa wrozka wyglada jak draq queen i jak to w normie bedac ojcem innoskorym pojawia sie raz i nie pomaga potem kompletnie :D

ocenił(a) film na 1
EvilMaster11

Po tym fragmencie odpuściłem oglądanie...córka z żoną dotrwały do końca..czego żałowały.

EvilMaster11

I tylko dlatego ludzie dają niskie oceny tak?;D Bo wróżka jest czarna, i twoje dzieciństwo legło w gruzach ;D Żenujące się to już robi.

toyminator

Żenujące to jest to że biedni Afroamerykanie muszą spełniać zachcianki propagandowe hamerykańskich producentów i robić z siebie pośmiewisko na cały świat. Tylko proszę, nie pisz że tylko u nas ludziom to nie pasuje. Wejdź na imdb to zobaczysz co tam się dzieję... Ludzie powoli mają dość już tej nachalnej do bólu poprawności politycznej. Niedługo się lodówkę otworzy i murzyni będą z niej wyskakiwać 

ocenił(a) film na 3
Buker7

ciekawe jak smakuje murzyn

EvilMaster11

Bo ja pamiętam z różnych kronik historycznych że wróżka=biała i tak ma być i koniec.

NeoProx

Przecież już w Biblii było napisane że 8-go dnia Bóg stworzył białe wróżki, aby dawały życie drewnianym chłopcom. Tego argumentu nie da się obalić.

ocenił(a) film na 1
EvilMaster11

Ja jednak liczyłem że wróżką będzie ten czarny chiński rudy żyd, no nic może za parę lat.

ocenił(a) film na 1
TheDevilYouKnow

Co ty, przecież oni tylko robią z czarnych dobrych, a z białych złych i mają całkowicie wywalone w inne rasy i grupy etniczne.
A właściwie to nawet rudych tutaj prześladują - rudy lis.
I w sumie byłem zdziwiony, że z grubego faceta zrobili tego złego, bo przecież "fatfobia", ale po chwili sobie przypomniałem, że faceci w przeciwieństwie do kobiet nie udają, że "plus size" jest spoko i nie wyzywają wszystkich od fatfobów.

ocenił(a) film na 3
EvilMaster11

Ja i moja matka zgadzamy się z tym, iż zatrudnienie osoby czarnoskórej do roli wróżki było złym pomysłem. Moim zdaniem jest to jednak objaw poważnego defektu, który niszczy całą markę.
Disney powinien przede wszystkim skupić się na budowaniu dobrej narracji i ciekawym prezentowaniu postaci zamiast nachalnie pielęgnować dekoracje. Dzięki temu uniknie się problemu, w którym widz zapamięta postać bardziej ze względu na wygląd niż osobowość czy umiejętności.

ocenił(a) film na 7
EvilMaster11

Akurat dobór aktorki, która mogłaby straszyć dzieci jest kompletnie nietrafiony :P

ocenił(a) film na 1
GregoryHouse85

Hollywood stało się platformą przekazu politycznego która tylko już generuje straty, dobór aktorów jest nieprzypadkowy. Jeżeli nie interesuje ich portfel to ich sprawa i mam nadzieję że każdy taki objaw zostanie przez nich mocno odczuty bo niszczą dosłownie wszystko.

EvilMaster11

A ty się zachowujesz jak dziecko, któremu zabrano zabawki.Straszne rzeczy, a facet grał kobiety w teatrze,i nikt nie płakał.

użytkownik usunięty
EvilMaster11

Może cię to zdziwi, ale... to nie jest pierwszy raz, jak w jakiejś adaptacji "Pinokia" wróżka jest czarna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones