PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021334}

Mężczyzna imieniem Otto

A Man Called Otto
7,3 37 551
ocen
7,3 10 1 37551
6,0 18
ocen krytyków
Mężczyzna imieniem Otto
powrót do forum filmu Mężczyzna imieniem Otto

"Mężczyzna imieniem Ove". Polecam, świetny film.

ocenił(a) film na 6
_illusion_

Nawet zwiastun miejscami podobny :)

ocenił(a) film na 5
ebrithil5

Nie oglądałem, filmu poza TV także nie obejrzę. Jakoś specjalnie nawet nie czekam. Remake tak świeżego filmu jest dla mnie bez sensu. Hanks pewnie przyciągnie do kina, jednak 95% ludzi nie będzie nawet świadomych istnienia szwedzkiej, zapewne lepszej, wersji.

ocenił(a) film na 9
_illusion_

Przyznam, że nie wiedziałam dotąd o istnieniu szwedzkiej wersji tej historii. Z pewnością będę chciała również ją obejrzeć. Obecna bardzo mnie ujęła i wzruszyła, a Tom Hanks jak zawsze zaprezentował rewelacyjne aktorstwo.

ocenił(a) film na 5
Mila1505

Również lubię Hanksa, jest świetnym aktorem, ale... Szwedzka wersja ma klimat a Ove jest naprawdę fajnie zagrany. Polecam. Jak obejrzę wersję US to dam znać. Ale jakoś nie mam ciśnienia...

ocenił(a) film na 9
_illusion_

Warto obejrzeć, aby wyrobić sobie własne zdanie odnośnie najnowszej filmowej interpretacji. Ze swojej strony serdecznie polecam, a także z zainteresowaniem zapoznam się ze szwdzką wersją

ocenił(a) film na 5
Mila1505

I obejrzałem. Wolę zdecydowanie szwedzką wersję. Po pierwsze kompletnie do historii nie pasuje mi amerykański klimat. Po drugi Hanks nie pasuje mi na zgreda (być może dlatego, że kilka dni wcześniej, tak się złożyło, że obejrzałem "Bachelor Party" i jeszcze chwilę wcześniej "The Burbs". Jest kilka fajnych teksów np. o samochodach, parę zabawnych onelinerów, ale generalnie film do obejrzenia i zapomnienia. Najlepsze co spotkało ten film to Mariana Treviño.

ocenił(a) film na 9
_illusion_

Dziękuję za podzielenie się opinią. Ja wciąż jeszcze nie obejrzałam szwedzkiego prototypu, ale zamierzam tego dokonać . Jestem ciekawa własnych wrażeń w odniesieniu do bardzo pozytywnego, subiektywnego odbioru amerykańskiej wersji. Cenię i podziwiam aktorstwo Toma Hanksa w różnorodnych filmach i kreacjach. Uważam, że jako Otto sugestywnie ukazał spektrum emocji i niejako stał się odgdywanym bohaterem. Niewykluczone, że jego szwedzki prototyp jest wybitnie imponujący i znając go, trudno przestawić się na inną postać .

ocenił(a) film na 5
Mila1505

Chętnie wysłucham co masz do powiedzenia na temat szwedzkiej wersji.

ocenił(a) film na 9
_illusion_

Podzielę się opinią gdy tylko uda mi się obejrzeć szwedzką wersję :)

ocenił(a) film na 9
_illusion_

Obejrzałam szwedzki pierwowzór. Przyznam, iż rzadko dwie równolegle wersje danego filmu wywołują we mnie tożsame odczucia. Tak się jednak stało tym razem. Zarówno historia szwedzkiego Owe'a jak i amerykańskiego Ottona generują pokłady wzruszeń i refleksji. Ciepła , lecz nasycona dramatyzmem historia ujazująca spektrum międzyludzkich relacji oraz indywidualnych emocji. I w dalszym ciągu uważam, że Tom.Hanks stworzył rewelacyjną kreację w najnowszej wersji :) Pozdrawiam serdecznie :)

ocenił(a) film na 5
Mila1505

Dla mnie jednak skandynawskie kino ma zupełnie inny, kameralny klimat, który sprawia wrażenie, że nie chodzi wyłącznie o pieniądze. Dla porównania budżet szwedzki to 4 miliony euro, a amerykański 50 milionów dolarów! Na film dość oszczędny. Na film bez FX. Z jedną tylko gwiazdą.

ocenił(a) film na 9
_illusion_

Tak, kameralny urok ma swój klimat, ale obydwa filmy prezentują inne walory i wartości niż większość współczesnych produkcji. Liczy się w nich człowiek, jego uczucia ...sentyment i refkeksja w obrazie, spojrzeniach, słowach i gestach stanowiących wymowność chwili...

ocenił(a) film na 9
_illusion_


filmweb.pl

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OTTO

A Man Called Otto

2022

7,58 480
ocen

 powrót do forum filmu Mężczyzna imieniem Otto

Remake szwedzkiego

6 miesięcy

_illusion_ocenił(a) ten film na: 5

"Mężczyzna imieniem Ove". Polecam, świetny film.

Odpowiedz

53

ebrithil5

_illusion_ Nawet zwiastun miejscami podobny :)

Odpowiedz6 miesięcy

_illusion_ocenił(a) ten film na: 5

ebrithil5 Nie oglądałem, filmu poza TV także nie obejrzę. Jakoś specjalnie nawet nie czekam. Remake tak świeżego filmu jest dla mnie bez sensu. Hanks pewnie przyciągnie do kina, jednak 95% ludzi nie będzie nawet świadomych istnienia szwedzkiej, zapewne lepszej, wersji.

Odpowiedz5 miesięcy

Mila1505ocenił(a) ten film na: 9

_illusion_ Przyznam, że nie wiedziałam dotąd o istnieniu szwedzkiej wersji tej historii. Z pewnością będę chciała również ją obejrzeć. Obecna bardzo mnie ujęła i wzruszyła, a Tom Hanks jak zawsze zaprezentował rewelacyjne aktorstwo.

Odpowiedz3 miesiące

_illusion_ocenił(a) ten film na: 5

Mila1505 Również lubię Hanksa, jest świetnym aktorem, ale... Szwedzka wersja ma klimat a Ove jest naprawdę fajnie zagrany. Polecam. Jak obejrzę wersję US to dam znać. Ale jakoś nie mam ciśnienia...

Odpowiedz3 miesiące

Mila1505ocenił(a) ten film na: 9

_illusion_ Warto obejrzeć, aby wyrobić sobie własne zdanie odnośnie najnowszej filmowej interpretacji. Ze swojej strony serdecznie polecam, a także z zainteresowaniem zapoznam się ze szwdzką wersją

Odpowiedz3 miesiące

_illusion_ocenił(a) ten film na: 5

Mila1505 I obejrzałem. Wolę zdecydowanie szwedzką wersję. Po pierwsze kompletnie do historii nie pasuje mi amerykański klimat. Po drugi Hanks nie pasuje mi na zgreda (być może dlatego, że kilka dni wcześniej, tak się złożyło, że obejrzałem "Bachelor Party" i jeszcze chwilę wcześniej "The Burbs". Jest kilka fajnych teksów np. o samochodach, parę zabawnych onelinerów, ale generalnie film do obejrzenia i zapomnienia. Najlepsze co spotkało ten film to Mariana Treviño.

Odpowiedz4 dni

Mila1505ocenił(a) ten film na: 9

_illusion_ Dziękuję za podzielenie się opinią. Ja wciąż jeszcze nie obejrzałam szwedzkiego prototypu, ale zamierzam tego dokonać . Jestem ciekawa własnych wrażeń w odniesieniu do bardzo pozytywnego, subiektywnego odbioru amerykańskiej wersji. Cenię i podziwiam aktorstwo Toma Hanksa w różnorodnych filmach i kreacjach. Uważam, że jako Otto sugestywnie ukazał spektrum emocji i niejako stał się odgdywanym bohaterem. Niewykluczone, że jego szwedzki prototyp jest wybitnie imponujący i znając go, trudno przestawić się na inną postać .

Odpowiedz4 dni

_illusion_ocenił(a) ten film na: 5

Mila1505 Chętnie wysłucham co masz do powiedzenia na temat szwedzkiej wersji.

Odpowiedz3 dni

Mila1505ocenił(a) ten film na: 9

_illusion_ Podzielę się opinią gdy tylko uda mi się obejrzeć szwedzką wersję :)

Odpowiedz3 dni

Mila1505

_illusion_ Obejrzałam szwedzki pierwowzór.Przyznam, iż rzadko dwie równoległe wersje danego filmu wywołują we mnie tożsame odczucia. Tak się jednak stało tym razem. Zarówno historia szwedzkiego Owe jak i amerykańskiego Ottona generują pokłady wzruszeń i refleksji. Ciepła , lecz nasycona dramatyzmem historia ukazująca spektrum międzyludzkich relacji oraz indywidualnych emocji. I w dalszym ciągu uważam, że Tom Hanks stworzył rewelacyjną kreację w najnowszej wersji :) Pozdrawiam serdecznie :)

Odpowiedzprzed chwilą

Ragnar

_illusion_ Meh, szwedzki oryginał był mocno rozczarowujący, więc tym bardziej nie interesuje mnie wersja amerykańska

Odpowiedz3 miesiące

OSTATNIO ODWIEDZONE

wyczyść historię

 

ocenił(a) film na 8
_illusion_

To częste, ze Amerykanie robią remake`i europejskich filmów sądząc, ze ich wersje będą szerzej oglądane

_illusion_

Meh, szwedzki oryginał był mocno rozczarowujący, więc tym bardziej nie interesuje mnie wersja amerykańska

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones