PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021334}

Mężczyzna imieniem Otto

A Man Called Otto
7,3 37 551
ocen
7,3 10 1 37551
6,0 18
ocen krytyków
Mężczyzna imieniem Otto
powrót do forum filmu Mężczyzna imieniem Otto

Kto również oglądał obie wersje? Która wg Was lepsza? Amerykanie wierzą w swoje większe możliwości dystrybucyjne i promocyjne więc często robią tego typu remake`i i czasem wychodzi im lepiej, czasem gorzej. A jak wyszło tym razem? Dla mnie w sumie oba fajne, ale który fajniejszy? Hm...

najgri

Dla mnie oba filmy są dobre, aczkolwiek:
- szwedzka wersja to dobry przykład na to, jak europejskie, skandynawski kino potrafi być mocne, wyjść z ciekawym motywem społecznym i zrobić z tego dobrą historię "bez filtrów"
- wersja amerykańska to udany remake na gorąco, gdzie konieczność ciągłej dystrybucji sprawiła, że dobre pomysły na film są w USA na wagę złota

ocenił(a) film na 8
malexande

W ogóle europejskie kino jest często bardzo ciekawe, niejednokrotnie oryginalniejsze niż amerykańskie, ale Amerykanie są mistrzami w promocji, dystrybucji etc

najgri

Tylko OVE,!!!!!!!!!!!!!!!ten klimat niepowtarzalny ................(chociaż uwielbiam Hanksa :))

ocenił(a) film na 8
gabigabi7

Hm, skandynawski klimat kina fajny jest

najgri

To nie samochód ..to Volvo :D

ocenił(a) film na 8
gabigabi7

Hm, klimat skandynawskiego kina fajny jest

ocenił(a) film na 4
najgri

Ja tak z ciekawości spytam, czy w oryginale też była postać transpłciowa czy Amerykanie dodali od siebie ?

Chess4

W książce nie było, w oryginale również nie - był gej :)

Chess4

Amerykanie dodali.

najgri

Czy wersja amerykańska jest taka sama 1:1 jak skandynawska, czy są jakieś istotne modyfikacje w fabule dla których warto obejrzeć też ich produkcje ?

ocenił(a) film na 8
skotar93

Bardzo dużych rozbieżności nie ma - warto jednak obejrzeć, żeby zobaczyć jak problemy społeczne przedstawione w wersji szwedzkiej zostały przełożone na grunt amerykański

najgri

Dla mnie bezdyskusyjnie wersja szwedzka lepsza. I to o klasę. Spójna. Otwarcie i zamkniecie pogrzebem. Przemyślana w każdym detalu. Natomiast amerykańska tłumacząca dosłownie. Czułam się jakbym oglądała film dla osób niesprawnych intelektualnie. Ale oczywiście i amerykański oglądało się dobrze. Pewnie ze względu na głównego aktora ;-).

ocenił(a) film na 8
Anais_nin

Widzę, ze ogólnie szwedzka wersja wygrywa:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones